Informace k soutěži

EDIT k 13.11.2022

Vážení trenéři, tanečníci a rodiče,

Děkujeme vám za váš velký zájem o šampionát. Jistě jste zaznamenali, že v artových disciplínách se zvýšil počet účastníků proti letům předešlým a tím předčil i naše očekávání. Soutěž v Liberci je jediná na světě, kterou nelze připravit předem do soutěžních dnů, neboť není „jednobarevná“. Není to soutěž jenom v artových disciplínách, jenom street dance, jenom pop dance, jenom v párových tancích….

Zde je velmi jednoduché určit, kdy budou sóla, dua a týmy. Liberec je od počátku „vlajkovou lodí“ WADF a soutěží se zde ve všech disciplínách WADF, ve všech četnostech (sóla, dua, tria, malé týmy, velké týmy showcases, supershowcases…). To vše nás letos čeká v babylonu. Dokud nemá pořadatel informace o zájmy v daných disciplínách, nemůže soutěž chystat. Ne všichni to správně pochopili a dotazují se na Harmonogram dříve, než jsou přihlášky v registru. Proto jsme chvátali a stále jsme se na přihlášky dotazovali. Tím, že se posunul termín registrace, potvrzení účasti platbou, posunul se samozřejmě i termín pro zpracování těchto přihlášek a příprava samotného Harmonogramu. Jako zkušený pořadatel jsme měli to štěstí, že jsme většinu disciplín tipli dobře a od počátku jsme vám jednotlivé dny avizovali. Avizovali jsme i zahájení soutěže ve čtvrtek v případě, že bude velký zájem o disciplíny, které mají být v pátek. Proto se na nás nezlobte, ale

! NENÍ MOŽNÉ BRÁT ZŘETEL NA TO, ŽE NĚKTEŘÍ JSTE SI OBJEDNALI SVÉ AUTOBUSY AŽ NA PÁTEK!

Sečteme-li všechny časy disciplín v pátek, dostaneme 36 hodin. Proto některé disciplíny proběhnou už ve čtvrtek, proto pořadatel přikupuje druhý sál, proto některá sóla budou tančena v sobotu na 2. sále. Soutěže formací jsme avizovali na sobotu, a to také dodržíme. Některé soutěže malých týmů musíme z časových důvodů přesunout do pátku a neděle. Soutěž latinsko-amerických tanců plánované na neděli jsou také velmi početně zastoupeny. Nedojde-li k odhláškám, počítejte prosím i v neděli s dlouhým soutěžním dnem.

Popřejme si na závěr štěstí, připravme se na náročné dny, jak při přípravě, tak při realizaci soutěže. Držte nám pořadatelům palce, ať se nám podaří vše připravit, tak jako v minulých letech ve třpytu a s láskou k tanci.

Trenéry prosíme, aby rodičům vše vysvětlili, tak aby pochopením celé situace byli optimističtí a v úsměvu.

Těšíme se na vás.

ILMA tým

 

EDIT k 29.9.2022

Drazí trenéři, drazí tanečníci,

srdečně zveme Vás, Vaše kluby a tanečníky na World Dance Championship 2022, které proběhne 24. - 27. 11. 2022 v Centru Babylon v Liberci.

Zúčastnit se mohou všechny taneční skupiny, páry a jednotlivci.

Tato ojedinělá světová soutěž se letos koná již po třinácté v Centru Babylon v Liberci. Po celou dobu tanečních setkání se Centrum Babylon stával svátkem tance pro tanečníky z více než 30 zemí světa. Věříme, že i letos bude účast zemí velkolepá. Bude zastoupeno až 530 tanečních a množstevních disciplín - vše v jedné soutěži. Více o disciplínách zde.

Jedná se o soutěž, kde technika nepotlačuje uměleckou hodnotu vystoupení a zároveň umělecká hodnota počítá s použitou technikou „ruka v ruce“. Bodové hodnocení je díky profesionálnímu systému hodnocení porotců spravedlivé a role ovlivnění jednoho porotce je vyloučena.

Porota je zárukou vysoké prestiže. Je složená z profesionálů různých organizací a stylů, VIP porotců, význačných osobností a držitelů titulů Mistra Evropy i Mistra světa.

Taneční setkání je již tradičně provázeno přátelskou atmosférou s heslem: „Všichni fandí všem“.

Velká taneční scéna umožňuje různým disciplínám tančit na hudbu organizátora až na třech tanečních parketech najednou. Je k dispozici profesionální zvuková a světelná aparatura i LED stěna. To vše je samozřejmostí naší péče o tanečníky k navození neopakovatelné atmosféry soutěže.

Jsou připraveny jedinečné medaile pro všechny tanečníky na prvních třech místech, poháry (trofeje) pro vítěze v kategoriích týmů i diplomy pro všechny finalisty.

Vyhlašovatelem soutěže je Česká asociace tance WADF – ČAT, profesionální člen World Artistic Dance Federation.

 

Organizace

Organizátor: ILMA z. s. a FIT livestyle, z. s., obojí zastoupené Mgr. Ilonou Šulcovou

Vedoucí soutěže: Marian Šulc

Ředitel soutěže: Mgr. Ilona Šulcová

Zástupce ředitele: Ing. František Vodvářka 

Předseda poroty: Marian Šulc

Vedoucí sčitatel: Ing. Ondřej Švík

Hudební produkce: ILMA agency, s. r. o.

Floormaster: Nikol Hanzlová

 

Porota

Porota je složena z mezinárodních porotců s licencí WADF, WDC, SUT a jiných mezinárodních tanečních svazů i VIP porotců.