Informace k soutěži

 

Drazí trenéři, drazí tanečníci,

srdečně zveme Vás, Vaše kluby a tanečníky na World Dance Championship 2023, které proběhne 25. 11. - 29. 11. 2023 v Centru Babylon v Liberci (rezervní den v případě velké účasti je pátek 24. 11. 2023).

Zúčastnit se mohou všechny taneční skupiny, páry a jednotlivci.

Letošní ročník bude výjimečný! Oslavíme 10. výročí narozenin WADF a 15. výročí založení Latinofestivalu. Před 10 lety se konal 1. ročník World Dance Championship v Babylonu pod vlajkou WADF. Tato ojedinělá světová soutěž se letos koná již tradičně v Centru Babylon v Liberci, a to ve třech sálech. Pro účastníky je plánována narozeninová party na víkend (zda sobota nebo neděle – bude zpřesněno po uzávěrce přihlášek).

Party pro funkcionáře a hosty bude v pondělí 27. 11. 2023. Po celou dobu tanečních setkání se Centrum Babylon stával svátkem tance pro tanečníky z více než 30 zemí světa. Věříme, že i letos bude účast zemí velkolepá. Bude zastoupeno až 530 tanečních a množstevních disciplín - vše v jedné soutěži. 

Jedná se o soutěž, kde technika nepotlačuje uměleckou hodnotu vystoupení a zároveň umělecká hodnota počítá s použitou technikou „ruka v ruce“. Bodové hodnocení je díky profesionálnímu systému hodnocení porotců spravedlivé a role ovlivnění jednoho porotce je vyloučena.

Porota je vždy zárukou vysoké prestiže. Je složená z profesionálů různých organizací a stylů, VIP porotců, význačných osobností a držitelů titulů Mistra Evropy i Mistra světa.

Taneční setkání je již tradičně provázeno přátelskou atmosférou s heslem: „Všichni fandí všem“.

Velká taneční scéna umožňuje různým disciplínám tančit na hudbu organizátora až na třech tanečních parketech najednou. Je k dispozici profesionální zvuková a světelná aparatura i LED stěna. To vše je samozřejmostí naší péče o tanečníky k navození neopakovatelné atmosféry soutěže.

Jako každý rok jsou připraveny jedinečné medaile pro všechny tanečníky na prvních třech místech, poháry (trofeje) pro vítěze v kategoriích týmů i diplomy pro všechny finalisty.

Vyhlašovatelem soutěže je Česká asociace tance WADF – ČAT, profesionální člen World Artistic Dance Federation.

 

Organizace

Organizátor: WADF - ČAT z. s. a FIT Livestyle, z. s.

Vedoucí soutěže: Marian Šulc

Ředitel soutěže: Mgr. Ilona Šulcová

Zástupce ředitele: Ing. František Vodvářka 

Předseda poroty: Marian Šulc

Vedoucí sčitatel: Ing. Ondřej Švík

Hudební produkce: ILMA agency, s. r. o.

Floormaster: Nikol Hanzlová

 

Porota

Porota je složena z mezinárodních porotců s licencí WADF, WDC, SUT a jiných mezinárodních tanečních svazů i VIP porotců.